Maso - Happy Pet

BARF - přirozené krmení

HOOPERS

HOOPERS

Hoopers

 je zcela nový sport pro pejskaře, který se v ČR objevil v roce 2017. Spousta lidí žije v domnění, že Hoopers je odnož agility. Velmi podstatným rozdílem oproti agility je to, že v Hoopers se pes učí zdolávat překážky tvz. na dálku vysíláním co nejdále od psovoda. Pes se učí přemýšlení a samostatnosti.

Dalším dosti markantním rozdílem je to, že překážky v agility jsou skokové, probíhací a zónové. Zatím co v agility pes musí zdolávat překážky přeskokem tak u Hoopers jsou všechny překážky zdolávány pouze probíháním. Žádné přeskoky, zóny či ostré otočky apod. Jsou zde pouze 2 kategorie, a to podle výšky psa do 40 cm a nad 40 cm. Dále postupové kategorie podle náročnosti a šikovnosti týmu. V Hoopers jsou překážky koncipovány tak, aby co nejméně zatěžovaly pohybový aparát psa a tím vlastně umožnily účast všem psům bez rozdílu rasy, věku a handicapu. Jsou zde 4 typy překážek: oblouky, barely, branky a tunely o šíři 80 cm a v maximální délce 3 m. V Hoopers se dbá na to, aby se tohoto sportu mohl opravdu účastnit každý pes.

Dalším takovým velkým rozdílem od agility je i skutečnost, že na agility musí mít psovod docela slušnou kondici, aby svému psovi stačil. Hoopers je sport vhodný pro věkovou kategorii od 3 – 100 let. V tomto sportu si své tempo a náročnost každý určuje sám. Je to velice vhodný doplněk také pro týmy, které se věnují agility. Psi se učí odpoutat od psovoda a pracovat s překážkou na dálku, učí se samostatně přemýšlet a reagovat na pokyny svého psovoda. Pes na tréninku vypne a nemusí se soustředit na přeskoky překážek a na dodržování zón, ale běží svým přirozeným tempem na další a další překážky v parkuru a učí se je samostatně vyhledávat. Běh je pro psa přirozenou a oblíbenou aktivitou, kterou si v tomto sportu maximálně užívá.

Hoopers vzniklo v USA, kde se stále rozvíjí a nabírá na dokonalosti. Vzniklo na základě aktivity agiliťáckých týmů, které se už se nemohly věnovat agility, ale přesto se chtěly se svými psy stále udržovat v kondici a nechtěly opustit sportovní kolbiště. V překladu NADAC znamená: Severoamerická rada pro psí agility. U nás v Evropě se Hoopers začalo rozvíjet jako první v Holandsku. Když srovnáme obě tyto země, tak už se nejedná o stejné Hoopers. V dnešní době se již rozdělilo na americkou a holandskou školu. V USA je to sport, při kterém bouří arény a závodní týmy jsou podporovány za hlasitého projevu diváků. Do parkurů se vkládají složitější překážky a parkúry jsou více roztažené v prostoru. Úplným opakem je Holandsko. Tady, pokud je tým na parkuru, slyšíte spadnou špendlík. Tým musí mít na parkuru absolutní klid pro koncentraci a ovládání psa verbálními i neverbálními povely.

JE TO SPORT OPRAVDU PRO KAŽDÉHO PSA I PSOVODA

HOOPERS

HOO

Je vhodný pro každého

HOOHOOHOO

SPORT OPRAVDU PRO KAŽDÉHO

HOO

logo

Ivana Paštová - HAPPY PET

Bří Štefanů 895 /Jižní

Hradec Králové 50003

mobil: 602 130 099

tel:     495 865 260

Email: happypet@seznam.cz 

fcb : BARF HAPPY PET - Ivana Paštová 

Gmail: ivanavycvikhrou@gmail.com 

fcb : Ivana-Výcvik Hrou Happy Pet 

 

GPS : N 50.21290°

         E 15.85314°

 

Otevírací doba:
Po 9.00 - 12.00 13.30 - 17.00hod.
Út 9.00 - 12.00 13.30 - 17.00hod.
St 9.00 - 12.00 13.30 - 17.00hod.
Čtvrtek    zavřeno - rozvozy v HK
Pá 9.00 - 12.00 13.30 - 17.00hod.
Sobota    zavřeno
Neděle    zavřeno